Kulaca’da doğalgaz için ilk kazma

İnegöl’de kırsal mahallelere doğalgaz ulaştırmak üzere çalışmalara başlandı. İlk kazma Kulaca Mahallesi’nde vurulurken, bu yıl 4 kırsal mahallenin doğalgaza kavuşması planlanıyor.

Kulaca’da doğalgaz için ilk kazma

İnegöl’ün kırsal mahallelerinin doğalgaza kavuşturulması için çalışmalara başlanırken, ilk kazma Kulaca Mahallesi’nde vuruldu. İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun, 1 buçuk ay içerisinde Kulaca Mahallesi’nde doğalgaz kullanabilecek altyapının tamamlanmış olacağını söyledi. Faruk Coşkun,bu yıl programlarında Kulaca ile birlikte Edebey, Çeltikçi ve Deydinler Mahalleleri’nin de olduğunu sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, bir aksama olmaması halinde bayram öncesi gaz yakma töreni gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi. Aktaş, “Hayalimiz Kurşunlu. Kurşunlu Mahallesi’ne giderken de bu güzergahtaki Alibeyköy, Bilal, Süpürtü, Eymir, Küçük Yenice gibi yerleşim birimlerinin de bundan istifade etmemesi için hiçbir gerekçe yok. Bu yatırımlar çok büyük yatırımlar, milyonluk yatırımlar. Dolayısıyla da inşallah bunlar bittiğinde ilçelerimiz de, kırsal mahallelerimiz de çok daha güzel ve yaşanabilir olacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X