Kültür Bakanlığı’ndan 3 müzeye Büyük Ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri’ne bu sene, Hisart Canlı Tarih Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi ve Mim Sanat Akademisi layık görüldü.

Kültür Bakanlığı’ndan 3 müzeye Büyük Ödül

1979’dan beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri” adıyla anılan Büyük Ödüller, Türkiye’nin eriştiği kültür düzeyini başarılı bir şekilde anlatan eğitici çalışmalar ve üretimleri, gelecek nesillere aktarmak için özveriyle çalışan topluluk veya kuruluşları teşvik etmek amacıyla veriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri’ne 2020 yılında “Hisart Canlı Tarih Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi ve Mim Sanat Akademisi” layık görüldü.

Ödül veren jüriler

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un başkanlığında belirlenen ödüllerin jürisindeki isimler, Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala, Bakanlık Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer oldu.​​​​​​​

AA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X