Kültür hazinesi ‘Emir Buhari’

Emir Buhari Kültür Merkezi, kapılarını açtı.

Kültür hazinesi ‘Emir Buhari’

Bursa’nın manevi büyüklerinden Emir Sultan Hazretleri tarafından 14. Yüzyıl’da yaptırılan Emir Buhari Tekkesi, Yıldırım Belediyesi tarafından bir kültür sanat yuvası haline geldi.

Günümüzde Emir Buhari Kültür Merkezi olarak, Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan merkez, haftanın her günü gerçekleştirilen kültür, sanat ve eğitim etkinlikleri ile Yıldırımlıların yaşamına değer katıyor.

Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Yazarlık Atölyesi programı kapsamında birbirinden önemli isimler pandemi kurallarına uygun olarak üniversite ve lise öğrencileri ile buluşuyor.

16 şair-yazar-akademisyen ve sanatçının katılacağı Yazarlık Akademisi, genç kalemleri usta birer yazara dönüştürecek. Öte yandan geçmişin ve günümüzün harmanlandığı merkezde, Kur’an-ı Kerim, Hadis, Tefsir, Fıkıh, Akaid derslerinin yanı sıra Arapça, Osmanlıca, Hat, Ney, Yazarlık, Sinema ve Fotoğrafçılık atölyeleri de ilçe sakinlerine yeni ufuklar açacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X