Kültür incileri Bursa’yı yabancı ülkelere tanıttı

Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, İngilizce öğretmenleri Evrim Parlak Dinç’in kurucusu olduğu the Pearl of My Digital World is My Culture (Dijital Dünyamın İncisi Kültürümdür) adlı projeyle Bursa’nın kültürel mirasını yabancı ülkelere tanıttılar.

Kültür incileri Bursa’yı yabancı ülkelere tanıttı

Proje çerçevesinde; Slovenya, Romanya ve İspanya’dan toplam 6 okul, Türkiye’den de 8 okuldan toplam 136 öğrenci birbirinden güzel çalışmalara imza attı. Karışık takımlar kurup işbirliği yapan öğrenciler, kültürel mirasımızı tanıttıkları dijital kitaplar, dijital oyunlar ve sportif etkinlikler oluşturdular. Avrupa ülkeleriyle ortak kelimeleri araştırdıkları ‘Have We Ever Met?’ adlı bir dijital çizgi roman yazan öğrenciler, görme engellilerin de okuyabilmesi için çizgi romana kendi seslerini de eklediler.

“MOTİVASYONUMUZ DAHA DA ARTTI”…

Öğrenciler ayrıca, proje logosunun ve akrostiş şiirin yer aldığı bir tasarım yaparak bayrak haline getirdiler. Proje bayrağını yabancı ortaklar da okullarda sergiledi. Kültürel farkındalık, dijital yeterlilik, sağlıklı bir hayat tarzı benimseme, takım çalışması ve iş birliği becerileri gibi çeşitli kazanımları geliştirmeye yönelik birçok etkinlik yaptıklanrını belirten Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; okula uyum ve motivasyonlarının bu proje sayesinde daha da arttığını söylediler. Projeyle ilgili bilgi veren Proje Kurucusu İngilizce Öğretmeni Evrim Parlak Dinç, “Öğrencilerimiz çok yaratıcı fikirlerden yola çıkarak birbirinden güzel çalışmalar yaptılar. Bir yandan da yabancı öğrencilerle iletişim kurarak İngilizcelerini geliştirdiler” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X