Kurşunlu’ya bilgi kültür evi

İnegöl Belediyesi Kurşunlu Mahallesi’ne de bilgi kültür evi kazandırdı. İnegöl Belediyesi, Kurşunlu Mahallesi ile bilgi kültür evi sayısını 13’e yükseltmiş oldu.

Kurşunlu’ya bilgi kültür evi

SADULLAH ORGAN

Kurşunlu Bilgi Kürtür Evi’nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bilgi kültür evlerinden şimdiye kadar yaklaşık 650 bin kişi istifade ettiğini söyledi. 

Aktaş, “Bilgi kültür evleri okul dersleri ve sınavlarında çocuklarımıza destek olarak başarılarını artırıyor. Bilgi kültür evleri, gençlik merkezi, spor salonları hepsi çok değerli çalışmalar. Bizler çocuklarımızı spora, sanata ve bilime yönlendirerek onların toplumumuza faydalı bireyler olmasında katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bilgi kültür evlerimizi açmamızdaki amacımız başta öğrencilerimiz olmak üzere, her yaştan vatandaşımızın rahatlıkla gelerek istifade edebileceği, velilerimizin çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebileceği bir ortam sunabilmek. Buralarda öğrencilerimize ücretsiz internet hizmeti sunmanın yanı sıra, öğrencilerimizin ders çalışmalarına ve araştırma yapmalarına da imkân tanıyor” dedi.

İNTERNET GÜVENLİĞİ

Binanın güvenlik kameralarıyla gözetim altında tutulduğunu ve bilgisayarların ve internet faaliyetlerinin güvenlik yazılımlarıyla korunduğunu ifade eden Aktaş, “Velilerimiz ve öğretmenlerimiz burada öğrencilerine eşlik edebiliyorlar. Öğrencilerimiz burada ödevlerinin yazıcı çıktılarını da ücretsiz alma imkânına sahipler. Yine bilgi kültür evlerimizde İNESMEK kapsamında vatandaşlarımıza yönelik bilgisayar kursları da düzenlemekteyiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Merkezimiz hafta içi her gün, saat 09.30’dan 18.30’a kadar hizmet veriyor. Merkezimiz Cumartesi günleri 10.30-15.30 saatleri arasında da açık” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X