‘Kuş serisi’ tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

“Şahin, Doğan, Kartal” araçların tutkunları, modifiye etmek için satın aldıkları araca fiyatının birkaç katı para harcıyor.

‘Kuş serisi’ tutkunları modifiyede sınır tanımıyor

Tofaş’ın, bir döneme damgasını vurduktan sonra 2001’de üretimine son verdiği “Kuş Serisi” olarak adlandırılan Şahin, Doğan, Kartal model araçların tutkunları, modifiye (değiştirme, kişiselleştirme) için satın aldıkları araçlara fiyatlarının birkaç katı para harcıyor.

 

Tofaş Türk Otomobil Sanayi AŞ’nin Bursa’daki tesislerinde 1981-2001 yıllarında üretilen “Kuş Serisi” araçlar, aradan yıllar geçmesine rağmen hala ikinci el piyasasının en çok el değiştirenleri olarak dikkati çekiyor. Meraklıları, modifiye ettikten sonra bu araçları sosyal etkinliklerin parçası haline getiriyor.

 

Meraklılarının 7-8 bin liraya temin ettikleri bu araçların fiyatları, modifiye işleminden geçirildikten sonra 20 bin lirayı aşıyor hatta kullanılan malzemeye göre daha yüksek fiyatları bulabiliyor.

 

Modifiyeli araçlarıyla Bursa ve İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde bir araya gelen “Kuş Serisi” tutkunları, bu araçları rahatça kullanabilecekleri bir pist talep ediyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X