Kutsal topraklarda terör operasyonu: 4 ölü

Suudi Arabistan’ın Mekke bölgesinde hücre evine gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist öldürüldü. Cidde kentinde de hücre evi ile bağlantısından şüphe edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Kutsal topraklarda terör operasyonu: 4 ölü
HABERİ PAYLAŞ

Suudi Arabistan’ın Mekke bölgesinde terör hücresine yapılan baskında 4 teröristin öldüğü, Cidde kentinde de terör hücresi ile bağlantısından şüphe edilen 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

 

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Mansur  et-Turki’nin yazılı açıklamasına göre, “terör faaliyetleri yürüttüklerinden”  şüphelenilen kişilere yönelik Mekke bölgesinde takip başlatıldı. Güvenlik  güçlerinin bir hücre evinin çevresini sarmasını sardı. Bu sırada güvenlik  güçlerine ateş açılması üzerine eve operasyon yapıldı.

 

Turki, hücre evine düzenlenen operasyonda 2 teröristin öldürüldüğünü,  diğer ikisinin ise üzerlerindeki canlı bomba yeleklerini patlatarak intihar  ettiklerini belirtti.

 

Operasyonun kısa sürede sona erdiğini ifade eden Turki, olayda  herhangi bir güvenlik görevlisi veya vatandaşın zarar görmediğini bildirdi.

 

Turki, Cidde kentinde de hücre evi ile bağlantısından şüphe edilen 2  kişinin gözaltına alındığını, soruşturma sonucu ile ilgili kamuoyunun  bilgilendirileceğini açıkladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X