Lapseki’de Teröre Tepki Yürüyüşü

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde teröre karşı şehit yürüyüşü düzenlendi. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde teröre karşı şehit yürüyüşü düzenlendi. La…

Lapseki’de Teröre Tepki Yürüyüşü
HABERİ PAYLAŞ

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde teröre karşı şehit yürüyüşü düzenlendi. Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde teröre karşı şehit yürüyüşü düzenlendi. Lapseki ilçesi pazar meydanında toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile şehitlere tepki yürüyüşünde bir araya geldi. Çarşı meydanından başlayan yürüyüş programı yeni kordon meydanında basın açıklaması ile devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kısa süre Bursa-İzmir kara yolunu ulaşıma kapattı. Okunan kuranı kerimin ardından şehitler adına toplu dua yapıldı. Basın açıklamasında teröre lanet edilerek ülke bütünlüğünün asla bozulamayacağı mesajı verildi. Yürüyüşe katılanlar arasında Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri de yer aldı. ‘Kahrolsun PKK’ sloganlarıyla bölücü terör örgütüne lanet okuyan binlerce vatandaş ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganıyla alkışlı protesto gerçekleştirdi. Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer yaptığı açıklamasında, “Türk ulusu son günlerde ciddi imtihanlarla karşılaşmakta. Bu akşam tüm Türkiye’de olduğu gibi Lapseki’de de Türk ulusu PKK’ya karşı tepkisini göstermektedir. Tüm Türkiye, tüm Lapseki PKK’yı bu akşam bir kez daha lanetliyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi taş üstünde taş kalmayıncaya kadar bu ülkede PKK kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. Buradan Türk vatandaşı olarak ve Türkiye Cumhuriyeti olarak PKK’yı bir kez daha lanetliyoruz” dedi. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz son zamanlarda meydana gelen terör olayları sonrası toplu bir yürüyüş yaptıklarını ifade etti. Vatandaşların çok tepkili olduğunun altını çizen Yılmaz ” İnşallah en kısa zamanda terör olayları sonra erer, bizde bunlardan kurtuluruz” dedi. Kalabalık tekrar yürüyüşe devam ederek pazar meydanından sessizce dağıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X