Laptopu çalınan işyeri sahibi, hırsıza böyle seslendi

Bursa’da çaldığı laptopu sırtına koyduktan sonra, aracı yanaştıran işyerine sahibine yardımcı olan şüpheli ortadan kayboldu. Bilgisayarının içerisinde önemli bilgilerin olduğunu ifade eden işyeri sahibi ise laptopunu geri getirmesi durumunda şüpheliye ödü

Laptopu çalınan işyeri sahibi, hırsıza böyle seslendi

Olay, merkez Osmangazi ilçesinde meydana geldi. 

Edinilen bilgiye göre, oto tamirciliği yapan Ramazan Kırçiler, birkaç dakikalığına dışarıya çıktı. Bu sırada dışarıda bulunan bir aracı içeriye sokmaya çalışan Kırçiler’e, giriş sırasında tanımadığı bir kişi yardımcı oldu.


Yabancı kişi, Kırciler’e “Bir aracım var. Onu tamire getireceğim” dedikten sonra, ortadan kayboldu.


Şahsın gelmemesi üzerine şüphelenen işyeri sahibi, kontrollerini yaptıktan sonra laptopunun yerinde olmadığını gördü. Güvenlik kamerasını da seyredince olay ortaya çıktı. Kırçiler, hemen polise haber verdi.

ŞÜPHELİNİN HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Kamera kayıtlarında, Kırçiler’in işyerinden bir aracı dışarıya çıkarttığı sırada, bir şahsın içeriye girdiği görülüyor. Ardından tamirhanedeki kapalı alana giden şahıs, laptopu alarak seri şekilde sırtına sokuyor. Daha sonra işyerine bir araçla giren Kırçiler’e, ‘gel gel’ diyerek yardım eden şüpheli uzaklaşıyor.

“BİLGİSAYARI GERİ GETİR ÖDÜLÜ AL”

İşyeri sahibi Ramazan Kırçiler, “İşyerine ait bütün bilgilerim laptopumun içerisindeydi. Ayrıca araç tamirleriyle alakalı yazılımlar vardı. İşyerime giren şüpheli şahıs, laptopumu getirdiği takdirde bin lira ödül vereceğim” dedi.

Polis, olayla alakalı tahkikat başlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X