Lastiği patlatıp 35 bin lirayı çaldılar

Bursa’da böylesi ancak filmlerde olur dedirten bir hırsızlık meydana geldi. Organize hırsızlar, bankadan parayla çıktığını gördükleri şahsın önce aracının lastiğini patlattı, sonra ‘Lastiğin patlamış abi’ dedikleri sürücünün lastikçi aramasından faydalana

Lastiği patlatıp 35 bin lirayı çaldılar
HABERİ PAYLAŞ

Olay, Beşevler Küçük Sanayi Sitesi civarında meydana geldi. İddiaya göre, Turgut Işık (62) internet üzerinden Bitlis’teki bir kişiyle otomobil satışı konusunda 48 bin liraya anlaştı.

Işık, otomobilin üzerinde 15 bin lira kredi borcu olduğu için, bankaya giderek parayı yatırdı. Işık ve otomobil sahibi, aracın üzerindeki kredi 1 gün sonra kalkacağı için bankadan ayrıldı. Yeni aldığı otomobiliyle ilerleyen Işık’a tanımadığı 3 kişi lastiğin patlak olduğunu söyledi. Bunun üzerine Işık, aracından ayrılarak bir lastikçiye gitti. Aracının başına gelen Işık, kendisinin durduran şahıslardan biriyle konuştu. Şahıs, Işık’ı tekrar lastikçiye yönlendirdi. Lastikçiyle birlikte bir süre sonra aracının başına gelen Işık, kelebek camının kırık olduğunu ve torpidodaki 35 bin liranın yerinde olmadığını gördü. Bunun üzerine Işık, polise müracaat etti.

“ARACI İNTERNETTEN BULDUK”

Turgut Işık’ın oğlu Abdulkerim Işık, “Aracı internetten bulduk. Servise baktırdık, arabada bir şey çıkmadı. Daha sonra kredi borcu olduğunu gördük. Kredi borcunu yatırmak için bankaya geldik. 14 bin 800 lira borcu varmış, onu yatırdık. Satılamaz kaydının kalkması için bir gün geçmesi gerekiyormuş. Daha sonra araç sahiplerinden otomobili aldık. Çıkarken birkaç şahıs arabanın lastiğinin patlak olduğunu söyledi. Bunun üzerine babam arabayı durdurup lastikçi aramaya gitti. Geldiğinde arabanın kelebek camı kırılmış ve torpidodaki para alınmış” dedi.

“SATAN ADAMIN SUÇU YOK”

Araçta 50 bin lira olduğunu ifade eden Abdulkerim Işık, “14 bin 800’ünü bankaya yatırmıştık. Geriye kalan para arabada duruyordu. Hepsini almışlar. Belediyenin otoparkına bırakmıştık arabayı. 3 şahsın otoparkta dolandığını söylüyorlar. Büyük ihtimalle lastiği orada bıçakla patlatmışlar. Arabayı alacağız. Satan adamın suçu yok. Adam her şeyiyle arabayı teslim etti gitti. Ama para gitti. 47 bin liraya anlaşmıştık” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X