Lavrov’dan ABD ve AB ülkelerine sert tepki

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO üyesi ve AB ülkelerinin Rus diplomatları sınır dışı etmelerini ‘ağır kabalık’ olarak nitelendirerek, Rusya’nın buna cevap vereceğini söyledi.

Lavrov’dan ABD ve AB ülkelerine sert tepki

Lavrov, AB ülkeleri ve NATO üyesi ülkelerin Rus diplomatları sınır dışı etmesiyle ilgili soruları cevaplandırdı.
 
Lavrov, Batılı ülkelerin eylemini karşılıksız bırakmayacaklarını belirtti. Lavrov, ‘Cevap vereceğiz, endişeniz olmasın. 

Bu ağır kabalığa karşı sabretmeyi kimse istemez’ ifadelerini kullandı. Lavrov, Washington’un, diplomatları sınır dışı etmeyi, uluslararası arenada baskı ve şantaj aracı olarak kullandığını savundu.

ZAHAROVA KANIT İSTEDİ

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Mariya Zaharova da, ABD ve İngiltere’nin Rusya’daki büyükelçiliklerine Rusya Dışişleri Bakanlığı’na Rusya’nın Skripal olayına dahil olduğunu gösteren kanıtları sunmalarının istendiğini açıkladı. 

Zaharova sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘ABD ve İngiltere’nin Moskova Büyükelçiliklerine Dışişleri Bakanlığı’na birbirlerine anlattıkları fakat Rusya tarafına göndermedikleri kanıtlara ilişkin bilgiyi göndermelerini rica ediyoruz. Devletin bu korkunç suça karıştığını gösteren kanıt nedir?’ diye sordu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X