LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçları için tarih araştırmaları başladı. 2 Haziran’da ülke genelinde yapılan 2024 LGS sınavının ardından, gözler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen LGS sonuç tarihlerine çevrildi. Peki, LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman başlar?

LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2 Haziran’da gerçekleştirilen 2024 LGS sınavının ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. LGS sınavından alacakları puanlara göre isteğe bağlı tercih yapacak olan öğrenciler, MEB tarafından belirlenen sonuç tarihini araştırıyor. Peki, 2024 LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2024 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2024 LGS sınav sonuçları için tarih belli oldu.

Buna göre; LGS sınav sonuçları, 28 Haziran’da açıklanacak. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercihleri ne zaman başlar? (2024 MEB LGS takvimi) - 1

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak.

Sınava girmeyen öğrencilerin liseleri ise yerel yerleştirme ile belirlenecek.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X