Litvanya’dan İznik’e kardeşlik daveti

Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Audrius Bruzga ile Litvanya Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu Berat Tunakan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı ziyaret etti. Sargın İznik tarihi ve İznik Çinisi hakkında bilgi verdi. Heyet ardından tarihi yerleri ve çin

Litvanya’dan İznik’e kardeşlik daveti

İznik Çinisi ve tarihi eserlerine hayran kaldığını belirten Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Audrius Bruzga,  “Türkiye ve İznik ile kültürel değerlerimizi güçlendirmek için kardeş konusunda çalışma başlatabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılında, Litvanya Cumhuriyeti ise 2018 yılında 100. yıl kutlaması gerçekleşecektir. Sizleri 100. yıl kutlamalarında kardeş şehir olarak görmek istiyoruz” dedi. 

Belediye Başkanı Osman Sargın ise, “4 kardeş şehirimiz bulunmaktadır. Sizlerle de beşinci kardeş şehire ulaşacağız. Kültürlerarası alışverişler çok önemlidir. Geçtiğimiz aylarda Fransa Pithivers ile anlaşma yaptık ve ziyaret gerçekleştirdik. Kardeş şehirlerimiz ile karşılıklı görüşmeler devam ediyor” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X