Londra`nın Türk belediye başkanı Bursa`ya geliyor

Londra`da iki dönem üst üste aday olduğu partiden Enfield Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Ali Bakır, Bursa`ya geliyor.

Londra`nın Türk belediye başkanı Bursa`ya geliyor
HABERİ PAYLAŞ
İngiltere’nin Enfield bölgesinde belediye başkanlığına ilk defa bir Türk seçildi. Aday olduğu partiden Suna Hürman Mayor ile birlikte aday gösterilen Ali Bakır belediye başkanı seçilmişti. Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır, konser için Bursa’ya geliyor. Bakır, Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde Bursa’da düzenlenecek ‘Türk-İngiliz Dostluk Konseri’ne katılacak. 30 kişilik müzisyen grubunun sahne alacağı konser, Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır’ın iştirakiyle ayrı bir önem kazanacak.
 
27 yıldır Londra’da yaşayan Bakır, 2010 senesinden bu yana belediye meclisinde görev yapıyordu. 2014 seçimlerinde Upper Edmonton bölgesini temsilen yeniden meclis üyeliğine seçilmiş ve akabinde belediye başkanlığına adaylığını koymuştu. Bakır, İngiltere’de belediye başkanlığına seçilen ilk Türk olmasının yanı sıra gıda ve turizm sektörüyle de uğraşıyor. Ayrıca İngiltere Fenerbahçeliler Derneği’nin başkanlığını yapıyor.
 
Bakır, 3 günlük Bursa temaslarında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ilçe belediyelerini ziyaret edecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X