Longoza kuş gözlem kulesi

Türkiye’deki 3 longoz ormanı içerisinde en büyüğü olan Karacabey Longozu’na kuş gözlem kulesi inşa edildi. Longoza ilk defa yapılan kule hem kuş gözlemcilere hem de doğaseverlere panoramik longoz ve göl manzarası sunacak.

Longoza kuş gözlem kulesi

AYDIN FİDAN

 

Avrupa’da son örnekleri de yok olan ve Türkiye’deki üç longoz ormanı içerisinde en büyükleri olan Karacabey Longozu, Orman ve su İşleri Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürlüğü tarafından ilk kuş gözlem kulesine kavuştu.

Longoz ormanı içerisinde hem gölü hem de ormanları panoramik bir açıdan gözlemleme imkânı sunan kule 2 kattan oluşuyor. Tamamı ahşap olan kule Kış Ortası Su Kuşu Sayımlarında da kullanılabilecek. Bölge halkı tarafından ve bölgeye gelen turistler tarafından şimdiden yoğun ilgi görmeye başlayan kule fotoğrafçılarında gözde mekanı olmaya aday. 

Longoza gelen turistler kulede bol bol hatıra fotoğrafı çekerek eşsiz güzellikleri izlemenin tadını çıkarıyor. Bölgede ki kaçak avcılar içinde kamera sistemleri ile etrafını gözetim altında tutacak kulenin aynısından bir tane daha yapılması planlandığı öğrenildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X