Maden ocaklarına MADSİAD denetimi

Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) Başkanı Erol Efendioğlu, dernek çatısı altında oluşturulan İşletme Gözetim Birimi`nin dernek üyesi işletmelerin ocaklarını 4 farklı başlık altında denetleneceğini söyledi.

Maden ocaklarına MADSİAD denetimi
HABERİ PAYLAŞ
Maden ve mermer sektöründe faaliyet gösteren, 89 markayı aynı çatı altında buluşturan MADSİAD, dernek üyesi işletmeleri denetleyecek. Başkan Erol Efendioğlu, yaptığı açıklamada ‘Ocakları önce biz denetleyeceğiz. Eksikleri ve yanlışları saptayacak, ardından gerekli düzenlemelerin yapılması için işletmelere destek verecek. Özellikle Marmara ve Ege bölgesinde bulunan maden ve mermer ocaklarının Avrupa Birliği standartlarının da üstünde normlarla üretim yapıyoruz. Aynayı kurulduğumuz günden bu yana önce kendimize tuttuk. Dernek bünyesinde oluşturulan işletme gözetim biriminin, tüm ocakları 4 farklı başlık altında denetleyecek. Mayıs 2014’ten itibaren MADSİAD üyesi maden ve mermer ocakları, çevre güvenliği ve temizliği, atık su yönetimi, iş ve işçi sağlığı güvenliği, emisyon standartları ve nakliye ilkeleri gibi 4 farklı kategoride denetlenecek. Bağımsız mühendisler tarafından yapılan denetimler kapsamlı bir raporla işletme sahiplerine sunulacak. Görülen yanlışların ya da hatalı uygulamaların en kısa zamanda çözüme kavuşturulması istenecek. Aynı zamanda gerekli görülen düzenlemeler için ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunulacak’ ifadelerini kullandı.
 
Mermer ve maden işletmecilerinin son 5 yıldır, oldukça katı işletme kuralları uyguladıklarının altını çizen Efendioğlu, ‘Proaktif bir dönem başlatıyoruz. İğneyi de çuvaldızı da önce kendi kendimize batıracağız. Avrupalılar geldiklerinde işletmelerimizi daha çok kıskanacaklar. Hedefimiz çevreye saygılı, sıfır riskli işletmeler tesis etmek. Üyelerimiz de bu anlamda yoğun destek sunuyorlar’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X