Mahkeme o trafik cezasını iptal etti

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, aşırı sürat yaptığı için trafik cezası kesilen bir sürücü, hasta babasına solunum cihazı götürdüğünü belgeleyen hastane yazısıyla açtığı davayı kazandı. Mahkeme, 356 liralık para cezasının iptaline karar verdi.

Mahkeme o trafik cezasını iptal etti
HABERİ PAYLAŞ

Edinilen bilgiye göre, Kadir Candaş, geçen kasım ayında, Bursa’da bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören babasına solunum cihazı götürüyordu. Candaş’ın kullandığı 16 J 4000 plakalı otomobil, Bursa çevre yolunda seyir halindeyken aşırı sürat sebebiyle radara girdi. Candaş’ı durduran trafik ekipleri, saatte 104 kilometre süratle gittiğini ve hız sınırını aştığını belirtti.

Durumunu izah etse de Candaş’a 356 lira idari para cezası kesildi.

Kadir Candaş, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören babasına solunum cihazı yetiştirmesi gerektiği yönünde hastaneden yazı aldı. Bu gerekçe ile hız sınırını aştığını beyan ederek Bursa 3.Sulh Ceza Mahkemesi’nde itiraz davası açan Candaş için karar verildi. Mahkeme, Candaş’ın mecburen sürat yaptığına hükmederek, cezanın iptaline karar verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X