Mahkemeden Volkan Demirel kararı

Kaleci Volkan Demirel hakkında, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri arasında oynanan basketbol maçı sırasında, hakaret içerikli tezahürat yaptığı iddiasıyla resen başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Mahkemeden Volkan Demirel kararı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın ve Spor Suçları Soruşturma Bürosunca verilen takipsizlik kararında, Volkan Demirel’in 26 Ocak’ta Fenerbahçe-Galatasaray kulüpleri arasında oynanan basketbol müsabakası esnasında hakaret içerikli tezahürat yaptığının tespit edilmesi üzerine soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

Takipsizlik kararında, Demirel’in üzerine atılı suçun 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ne Dair Kanun’un 14. maddesinde tanımlandığı ve yalnız adli para cezası gerektirdiği, Türk Ceza Kanunu’nun 75. maddesine göre de ön ödemeye tabi olduğu kaydedildi.

Şüpheli Demirel’in de usulüne uygun yapılan tebligat kapsamında yasal süre içinde ön ödeme bedelini ödediği ifade edilen takipsizlik kararında, bu nedenle hakkında söz konusu suçtan kovuşturma yapılmasına olanak kalmadığı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X