Mahkumlar tahliye olmaya başladı

Denetimli serbestlik yasasından yararlanan mahkumlar Silivri Cezaevi’nden tahliye olmaya başladı. Cezaevinden çıkan mahkumlar, ailelerine kavuşacakları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Mahkumlar tahliye olmaya başladı

38 bin kişiye tahliye yolunun açılmasıyla Silivri Cezavi önünde hareketlilik başladı. Denetimli serbestlik yasasından yararlanan mahkumlarda ilk ikisi saat 18.30 sıralarında çıktı. İsmini vermek istemeyen bir mahkum, “Çok sevindik mutlu olduk. Bizim gibi onlarca arkadaşımız var. İstiyoruz tahliye olsun, ailelerine kavuşsunlar. Devletimizden Allah razı olsun bu yasa için. Bu darbe girişimi olmasa bu yasa da olmayacaktı. Her şeyde bir hayır var. Rabbim bir kapı kapatıyor, diğerini açıyor” dedi.

 

Cezaevinden tahliye olan bir başka mahkum ise, “Çok mutlu olduk. Çıktık ailemize kavuşacağı, Allah herkese nasip etsin. Tahliyeme 1 haftam kalmıştı, yasadan yararlandım. İçeride çıkmak için hazırlıklar yapan arkadaşlarımız var” diye konuştu.

 

Sincan Ceza İnfaz Kurumu’nda tahliyeler başladı

 

Resmi Gazete’de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında tahliye edilen hükümlüler Sincan Ceza İnfaz Kurumu’ndan çıkmaya başladı. Ailelerin cezaevi önündeki bekleyişleri sabahın erken saatlerde başlamıştı. Hükümlü yakınları tahliyelerin başlaması ile büyük sevinç yaşadı. Sevinçlerini aileleriyle paylaşan hükümlüler, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek devamının gelmesini temenni ettiklerini söyledi.

 

Kanun kapsamında tahliye edilen ilk gruptan olan Önder Görgülü tahliye olduğundan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, “5 seneden beridir hapishanede yatıyordum. Allah büyüklerimizden razı olsun. Tahliyeme 1 buçuk sene vardı. Özgürlüğümüze kavuştuk, çok şükür çocuklarımıza kavuştuk. En çok çocuklarımı özledim. Arkadaşlarımı da Allah en tez zamanda kurtarsın inşallah” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X