Maket üzerinden konut alacaklar dikkat

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkanı Ali Taylan, son günlerde kötü niyetli kişilerin maket üzerinden hayali konut sattıklarını ve birçok kişinin mağduriyet yaşadığını söyledi.

Maket üzerinden konut alacaklar dikkat

Maket üzerinden konut almanın doğru olmadığını ifade eden Taylan, ancak güvenilir şirketlerden bu şekilde konut alınabileceğini vurguladı. Firma ve projelerin çok iyi araştırılması gerektiğini belirten Taylan, “Vatandaşlarımız maket üzerinden konut almak zorundaysa, şirketlerin ticaret ve sanayi odalarına kayıtlı olmaları veya emlak danışmalarına danışmalı. Kötü niyetli olan bazı kişiler maket üzerinden hayali konutlar satıyor ve vatandaşlarımız mağdur oluyor. Konut satışı yapan şirketlerin geçmişi, yaptığı projeler ve güvenilirliliği çok iyi araştırılmalı” dedi.

FİRMA GEÇMİŞİNE BAKILMALI

Kendini kanıtlamış kurumsal firmaların başarılı projeleri olduğunu dile getiren Taylan, bu firmaların tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Ali Taylan, “En önemlisi projeyi yapan firmanın geçmişi, yaptığı çalışmalar. Vatandaşlarımız emlak danışmalarına kesinlikle danışsınlar. Emlak danışmanlarımız bu tür konularda ücret de talep etmiyor” diye konuştu. Taylan, vatandaşların şüphelendikleri durumlarda yetkililere haber vermesi gerektiğine dikkat çekti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X