Manastır Bölgesi cazibe merkezi

Manastır Bölgesi’nin marka değerini yükselttiklerini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bölgeyi cazibe merkezi haline getirdiklerini söyledi.

Manastır Bölgesi cazibe merkezi

CEMAL KIRGIZ

Cumhuriyet Mahallesi’ne 3 adet basketbol sahası ve çok sayıda çocuk parkı yaptıklarını hatırlatan Refik Yılmaz, Ali Kütük ve yenilenen Cumhuriyet İlkokulu’nun da eğitim ve öğretim açısından mahallenin yükünü azalttığını anlattı. 

Eğitim ve öğretimin yanı sıra, yeşil alan ve çocuk parklarına da büyük hassasiyet gösterdiklerini vurgulayan Refik Yılmaz, 15 bin nüfuslu mahallede sadece bir cami olduğunu da ifade ederek, mescitten büyük üç cami yapımının daha gerçekleşeceğini söyledi.

25 AĞAÇ BAŞKA YERE

Belde Siteleri mevkiinde yeni cami yapılacak araziyi Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal ile birlikte gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, tüm hizmet ve yatırımlarda çevreye duyarlı davrandıklarını ifade etti. Ağaç sökme ve dikme makineleriyle cami yapılacak alandaki 25 zeytin ağacının söküldüğünü ve ilçenin muhtelif yerlerine dikileceğini vurgulayan Başkan Yılmaz, 25-30 yıllık zeytin ağaçlarının hiçbirini kesilmediğini ve ilçenin başka kesimlerinde değerlendireceklerini söyledi. 

600 KİŞİLİK CAMİ

Cumhuriyet Mahallesi’nin artan nüfus ve ihtiyaçları doğrultusundaki taleplerini birer birer yerine getirdiklerini bildiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 400 metrekarelik araziye ağaç söküm çalışmaları sonrasında 600 kişilik bir cami yapımı için temel aşaması çalışmalarını başlatacaklarını açıkladı. 

Yılmaz, ilçenin tüm cadde ve sokaklarında olduğu gibi Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkiinde de hizmet ve yatırımların artarak devam edeceğini sözlerine ekledi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X