Marka 10 Milyon 500 Bin TL Mali Destek Verecek

Doğu Marmara Kalkına Ajansı (MARKA), 2016 yılı mali destek programını tanıttı. Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’ndeki toplantıd…

Marka 10 Milyon 500 Bin TL Mali Destek Verecek

Doğu Marmara Kalkına Ajansı (MARKA), 2016 yılı mali destek programını tanıttı. Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü’ndeki toplantıda konuşan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, “Marka; Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerini kapsıyor. Ancak diğer illerden gelen proje sayısı çok daha fazla. Yalova ise proje çıkartmakta çok zorlanıyor. Oysa MARKA bünyesinde çok güzel destekler var. Bu konuda duyarlı olmak lazım. Hep birlikte bu işe el atmamız lazım. Bunun Yalova’nın ve devamında Türkiye’nin kalkınmasına önemli katkısı olur. Şu anda baktığımızda sadece ülkemizin değil dünyanın ekonomik durumu ortada. Her zaman söylediğim gibi içerisinde bulunduğumuz 2016 yılı ekonomik açıdan çok zor bir yıl olacak. Daha fazla çalışmak zorundayız. Bu çalışmaları yaparken de kalkınma ajansının desteklerini hissetmek bizim için sevindirici bir durumdur” dedi. 2014-2023 yıllarını kapsayan 10 yıllık MARKA bölge planını MARKA uzmanlarından Fatma Avşar sundu. MARKA 2016 yılı mali destek programı hakkında bilgiyi ise MARKA Yalova Destek Ofisi Koordinatörü Murat Özkan verdi. Özkan, 2016 yılında toplam 10 milyon 500 bin TL’lik bir proje desteği sağlanacağını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X