Marmarabirlik yüz akımız

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer, son yıllarda başarılı çalışmalara ve ilklere imza atan Marmarabirlik’in yüz akları olduğunu söyledi.

Marmarabirlik yüz akımız

Özer Matlı ile beraberindeki heyet, Marmarabirlik’i ziyaret ederek, geçtiğimiz ay faaliyete başlayan Marmarabirlik Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ’nin üreticiler ve sektör için hayırlı olmasını diledi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Marmarabirlik’in 2009 yılında ortalama 23 bin tonlarda olan satış rakamının 2015 yılı sonunda 37 bin tonlara ulaştığını belirterek, şunları kaydetti: ”Bir yandan sağlıklı ve modern depolama tesislerimizin yatırımlarına devam ederken, diğer yandan da Lisanslı Depoculuk şirketimizi faaliyete geçirdik. Lisanslı Depoculuk sistemi sayesinde üreticimizin kazancını katma değere dönüştürecek yeni depolama alanları yaratmış olduk. Önümüzdeki süreçte Marmarabirlik’in 40 bin tonlar bandında satış yapabilmesi için minimum 60 bin ton ürün alması gerekiyor. Bu da yeni depolama alanları demek. Hedefimiz, yeni yatırımlarımızla Marmarabirlik’in depolama kapasitesini 100 bin tonlara ulaştırarak, ortalama 150 bin ton olan bölge rekoltesinin yüzde 50’sini almaktır.”

BÜYÜK AİLEYE TEŞEKKÜRLER

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da, Marmarabirlik’i başarılarından dolayı tebrik ederek, özellikle Lisanslı Depoculuk AŞ’nin zeytin sektöründe dünyada ilk olmasının önemine işaret etti. Marmarabirlik’in son yıllarda yaptığı çalışmalarla Bursa firması olmaktan çıktığını ifade eden Matlı, şöyle devam etti: ”Ticaret Borsası’nın ana gelir kaynaklarından, yüz akımız Marmarabirlik’i ve Hidamet Başkanı ziyaret etmekten gurur duyuyoruz. Marmarabirlik, son dönemlerde yapmış olduğu çalışmalarla Türkiye markası haline gelmiştir. Marmarabirlik Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ, Türkiye’ye model olan vizyon projelerden biridir. Marmarabirlik, Türkiye’nin buğdayla başlayan lisanslı depoculuk serüvenine zeytini de ekleyerek fark yaratmıştır. Başarılı projelerinizden dolayı şahsınızda, üreticilerinizden tüm çalışma arkadaşlarınıza ve yurtdışındaki bayilerinize kadar bu büyük aileye teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X