Marmarabirlik’te Asa yeniden aday

Marmarabirlik’in kar eden, yatırım yapan, ortaklarına kar payı dağıtan bir kurum haline geldiğini belirten Hidamet Asa, amaçlarının gelecek nesillere daha güçlü bir kurum bırakmak olduğunu kaydetti.

Marmarabirlik’te Asa yeniden aday

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Birliğin yarın yapılacak olağan genel kurulunda aday olduğunu bildirdi.

Asa, dün yaptığı açıklamada, göreve gelmeden önce zararda olan Marmarabirlik’in bugün kar eden, karlılığını da yatırıma dönüştüren, kendi öz kaynaklarıyla ilk defa kar payı dağıtan bir kurum haline geldiğini söyledi.

Şeffaf bir yönetim anlayışının devamında başarının geldiğini anlatan Asa, “Hepimizin öncelikli görevi Marmarabirlik’e sahip çıkmaktır. Burası üreticinin sigortasıdır.

Göreve geldiğimiz dönemle birlikte üreticimizin kuruma duyduğu güven her geçen gün artmıştır. Öncelikle huzurun hakim olduğu Marmarabirlik’te hedefler geleceğe yönelik belirlenmektedir” dedi.

EKİP RUHUYLA ÇALIŞIYORUZ

Kooperatifçiliğin gönül ve ekip işi olduğuna dikkat çeken Hidamet Asa, bugüne kadar yapılan çalışmaları ekip ruhuyla yürütmeye çalıştıklarını vurguladı. Asa şöyle devam etti: “Gelinen bu noktada huzurun ne kadar önemli olduğunu, başarının altında birlik ve beraberliğin sağlamış olduğunu görmekteyiz.

‘Aslolan ortaktır. Birlik ve beraberliğimiz de en büyük sermayemizdir’ anlayışıyla bugüne kadar verilen destek nedeniyle yönetim kurulum ve çalışma arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.”

YENİ DÖNEMDE YENİ HEDEFLER

Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne verilecek siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının Marmarabirlik için bir anahtar rol olduğunu anlatan Asa, bu çalışmaları birçok resmi kurum ile yürütmeyi hedeflediklerine dikkat çekti.

‘Üretici kazanırsa Marmarabirlik de kazanır’ ilkesiyle ortaklara yapılan desteğin daha da artırılmasını düşündüklerini anlatan Asa, başarının sınırının olmadığını kaydetti.

AKARYAKIT DESTEĞİ VERMEYİ PLANLIYORUZ

Hidamet Asa, “Ortaklarımızın yapacağı düzenli teslimatlarla gübre, zirai ilaç desteğinden sonra önümüzdeki dönemde akaryakıt desteği de vermeyi planlıyoruz.

Üretimde var yılı, yok yılı kavramlarını bitirmek üzere ortaklarımıza eğitimler vermeyi, bilimsel olarak çözüm üretmeyi hedefliyoruz.

En önemlisi de, ortaklarımızın üretim maliyetlerini düşürecek olan organik gübre üretimine geçerek üretiminde kalite standartlarını artırmayı hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı. 

70 BİN TON ÜRÜN ALMAYI PLANLIYORUZ

Önümüzdeki yıllarda kampanya döneminde 70 bin ton ürün almayı ve yılda 50 bin ton ürün satmayı planladıklarını ifade eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Asa, “Geleceğimize yönelik yatırımları planlarken, ürün alım hedeflerimiz de büyüyor.

Ortaklarımızın beyan ettiği ürünü teslim etmesi, Marmarabirlik’in hedeflerine ulaşması demektir. Başarının sınırı yoktur. Amacımız, gelecek nesillerimize daha da güçlü bir Marmarabirlik bırakmaktır” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X