Mart`tan `Termik Santral`in kamulaştırılmasına tepki

Orhaneli Termik Santrali`nin özelleştirilmesinden vazgeçilmesi çağrısında bulunan TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, enerji kaynaklarının özelleştirme yoluyla elden çıkarılmasının kamu yararına bir sonuç doğurmadığını

Mart`tan `Termik Santral`in kamulaştırılmasına tepki
Özelleştirilmesi planlanan santrallerle ilgili kararın iki yıl erkene alındığını ifade eden Mart, Türkiye ve kamu yararı açısından bu santrallerin özelleştirilmesini doğru bulmadıklarını kaydetti.
 
‘KAMUDA KALMALI’
 
Özelleştirme ile enerji ucuzlamayacağını savunan İbrahim Mart, “Aksine fiyatlar artar. Bugüne kadar yapılan uygulamalardan bunu gördük. Enerji santrallerinin ülkenin geleceği ve halkın yararı açısından kamunun elinde kalması gerekir. Bu santrallerin verimli çalıştırılması gerekiyor. Bursa halkı Orhaneli Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı durmalıdır. Sendikaların, meslek ve sivil toplum örgütlerinin, partilerin Orhaneli’yi savunması gerekir’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X