Masaj salonlarına sıkı denetim

Osmangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçede faaliyet gösteren masaj salonlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Masaj salonlarına sıkı denetim
Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmeleri için masaj salonlarını sıkı takibe alan Osmangazi Belediyesi ekipleri, ilçede kanunlara aykırı faaliyet gösteren masaj salonlarına göz açtırmıyor. Ruhsat, SGK kayıtları, personelin eğitim ve yeterlilik belgeleri, hijyen, temizlik ve işletmelerin fiziki yeterlilikleri gibi ayrıntılı bir denetime tabi tutulan masaj salonlarından, verilen süre içerisinde eksikliklerini tamamlayamayan işletmelerin işletme ruhsatları ise iptal ediliyor.

Halk sağlığının korunması için denetimlere aralıksız devam edeceklerini ifade eden Osmangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yüksel Aslan, 2010 yılı sonunda 76 olan ruhsatlı masaj salonu sayısının bu gün 42’ye düştüğünü söyledi. 4 yıl içerisinde 34 işletmenin ruhsatının iptal edildiğini kaydeden Yüksel, “Amacımız, vatandaşların şikayetlerini de dikkate alarak, masaj salonlarında belli bir standardı yakalamak. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerde, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren masaj salonlarında, çalışan personelin izin ve çalışma belgelerinden, ruhsat ve SGK kayıtlarına kadar geniş kapsamlı bir kontrol yapıyoruz. Belge yönünden eksiklikleri olan işletmelere önce 15 günlük süre veriyor, bu süre içerisinde eksikliklerini tamamlamayanların ruhsatlarını ise iptal ediyoruz. Osmangazi’de vatandaşlarımızın daha sağlıklı hizmet alabilmeleri için, bu denetimlerimiz aralıksız sürecek” dedi.

Denetim yapılan işletme sahipleri de, bu tür denetimlerin kendileri açısından da çok iyi bir uygulama olduğunu söyledi. Masaj salonlarının belli bir standardı olması gerektiğini ifade eden işletme yetkilileri, “Halk arasında kötü bir imaja sahip olan masaj salonlarının, halkımızın güvenle gelip hizmet alabilecekleri birer işletme olabilmeleri için, bu denetimlerin yapılmasını istiyoruz. Bu sayede, merdiven altı diye tabir edilen işletmelerle, bu işi gerçekten yapanlar ayrılmış oluyor” diyerek belediye görevlilerine teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X