Matlı’dan ‘meslek lisesi’ çağrısı

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek, meslek liselerini tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Matlı’dan ‘meslek lisesi’ çağrısı
HABERİ PAYLAŞ

Matlı, yaptığı yazılı açıklamada, doğru lise tercihinin, gençlerin kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamasında ve doğru meslek seçiminde kilit rol oynadığını vurguladı.

Tercihlerde, meslek liselerine öncelik vermelerinin önemine dikkati çeken Matlı, şunları kaydetti:

‘Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesi amacıyla, meslek liselerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB iş birliğinde büyük bir dönüşüm hamlesi başlatıldı. Meslek liselerinin nitelikli dönüşümü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, TOBB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) arasında ‘Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Ömer Halis Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, protokol kapsamında Bursa’da yer alan okullarımız. BTB olarak Türkiye’nin ilk ve tek tarım lisesi olan proje okulumuz Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eğitim kalitesiyle, Türkiye’ye rol model olması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’

BURS VE NİTELİKLİ STAJ…

Gençlerin istihdamına katkı sağlamayı amaçladıklarına değinen Matlı, ‘BTB olarak kendini tarım alanında geliştirmek isteyen öğrencilere burs ve nitelikli staj imkanı sunmayı ve mezun olduktan sonra iş bulma konusunda gereken tüm desteği vermeyi taahhüt ediyoruz. Gençlerimizi Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih ederek, iş hayatında ‘ara eleman değil, aranan eleman’ olmaya davet ediyorum’ ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X