Medical Park’tan 5 yıldızlı hizmet

Bugün 17 ildeki 27 hastanesi ile Türkiye sağlık sektörünün en büyük aktörü konumunda olan Medical Park Hastaneler Grubu, en yeni markası VM Medical Park’ın ikinci hastanesini Bursa’da hizmete geçirdi.

Medical Park’tan 5 yıldızlı hizmet
HABERİ PAYLAŞ

AYKUT GÜNGÖR

‘VM Medical Park’ markasıyla kapılarını açan hastane, kişiye özel sağlık hizmetini merkezine alan, akademik ve alanında uzman hekim kadrosuyla çağdaş bir hastane ortamında hizmet verecek.

VM Medical Park Bursa Hastanesi, 270 yatak kapasitesi, 125 yoğun bakım ünitesi, 8 ameliyathane, dahili-cerrahi, yenidoğan, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra, şık dizayn edilmiş hasta yatış odalarıyla otelcilik hizmetlerinde de farkını ortaya koymuş olacak. Mevcut Bursa hastanesinde 500 çalışanı istihdam ettiren hastane, yeni markası VM Medical Park’la da istihdam ettiği kişi sayısını 700’lere çıkaracak.

Adını İngilizce’de ‘Value Added Medicine’ın karşılığı olan ‘Sağlığa Değer Katan Hizmet’ sloganından alan ‘VM Medical Park’ markasının ikinci hastanesini Bursa’da hayata geçirmelerinden ötürü gururlu olduklarını dile getiren VM Medical Park Koordinatörü Dr. Necip Kozalı, “2015 yılında yeni markamız VM Medical Park’ın ilk hastanesini Kocaeli’de açmıştık. Şimdi de Ağustos ayı içinde Güney Marmara’nın referans hastanesi olmasını hedeflediğimiz VM Medical Park Bursa Hastanesi’ni hizmete geçiriyoruz. Son teknolojik imkanlarla donatılan yeni hastanemizle bölgedeki sağlık hizmetlerini üst düzeye taşıyacağız. Hastanemiz, kusursuz hizmet anlayışı ve sağlık kavramını öne çıkaran duruşuyla kısa sürede bölge insanının yaşam kalitesini artıracak” dedi.

VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Demir ise, kişiye özel sağlık hizmeti, erken teşhis, etkin tedavi ve hasta konforunu ön plana çıkaran anlayışlarıyla kısa sürede bölgede adlarından söz ettireceklerini söyledi. Demir, “Biz gelecekte üniversite hastanesinin de ötesinde Ar-Ge merkezi olmak istiyoruz. Dışarıdan hazır üretilmiş bilgiyi kullanmak yerine, kendi bilgimizi ve teknolojimizi üretmek istiyoruz. Uzun vadeli hedefimiz bu yönde. Önceliklerimizden biri de Onkoloji’de bir Ar-Ge Enstitüsü kurarak tıbbı cihazlar geliştirmek. Yeni binamız bunları karşılayabilecek düzeyde. Bunun dışında eğer mevzuat sıkıntısını aşabilirsek, MLP Care olarak sağlıkta 25 yıllık tecrübemizin eseri olan İstinye Üniversitesi’nin bir tıp fakültesini de gelecekte Bursa’da açmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X