Mehmet Ali Şahin kongre kararını değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti’nin aldığı olağanüstü kongre kararının partide herhangi bir kırılmaya, duraksamaya ve güç kaybına yol açmayacağını söyledi.

Mehmet Ali Şahin kongre kararını değerlendirdi
HABERİ PAYLAŞ

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti’nin olağanüstü kongre sürecini değerlendirdi.

 

AK Parti’de alınan olağanüstü kongre kararının sürpriz şekilde ortaya çıktığını, bu nedenle kamuoyunda ilgi çektiğini ifade eden Şahin, “Bu karar, AK Parti’de herhangi bir kırılmaya, herhangi bir duraksamaya, herhangi bir güç kaybına yol açmayacaktır. 22 Mayıs’ı daha önceki kongrelerde olduğu gibi başarıyla atlatacağız ve önümüze bakacağız.” diye konuştu.

 

Şahin, AK Parti’nin Türkiye’de 14 yıl yönetim sorumluluğunu üstlenen bir parti olduğuna dikkati çekerek, bu bilinç ile kongrenin gerçekleşeceğini, kongrede seçilecek genel başkanın aynı zamanda Türkiye’nin hükümet sorumluluğunu üstlenecek kişi olduğunu ve bütün bunları bilerek hareket ettiklerini vurguladı.

 

Türkiye’nin kan kaybetmesine asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Şahin, 22 Mayıs’tan sonra da ülkenin daha iyiye gitmesi için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Şahin, basında yer alan haberlerde Başbakanlık için adının geçtiğinin hatırlatılması üzerine, “Benim böyle bir beklentim yok.” dedi.

 

“CHP’li arkadaşlara bu gerçeği hatırlatıyorum”

 

Muhalefet cephesinden gelen eleştirileri de değerlendiren Şahin, “Artık cumhurbaşkanını halkın seçtiği bir Türkiye’de cumhurbaşkanı ülkenin her sorunu ile ilgilenecektir. Çünkü vatandaşa gitmiş, oy istemiştir, onlara ‘Ben sizin her türlü sorununuzla ilgileneceğim’ demiştir. Dolayısıyla vatandaş da inanmış ve yüzde 52 oy vermiştir. Meclisin seçtiği bir cumhurbaşkanından beklentilerin ötesinde halkın seçtiği cumhurbaşkanının beklentilere cevap verme sorumluluğu vardır. Bu hiçbir zaman yadırganmasın. Mustafa Kemal Atatürk hem CHP’nin genel başkanıydı, hem de cumhurbaşkanıydı. İsmet İnönü CHP’nin hem genel başkanıydı, hem de cumhurbaşkanıydı. Ben CHP’li arkadaşlara bu gerçeği hatırlatıyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X