Memleket yolculuğu başladı! Yurda giriş yapmaya başladılar

Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye’de geçirmek üzere yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan yurda giriş yapmaya başladı.

Memleket yolculuğu başladı! Yurda giriş yapmaya başladılar

Hollanda’dan Türkiye’ye gelen Malik Bağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllık tatilini İzmir’de geçireceğini söyledi.

Memleketinde yakınları ve arkadaşlarıyla görüşeceğini belirten Bağcı, “Yolculuğumuz iyi geçti. Sınır kapılarında çok beklemedik. Bu yıl tatilimiz ramazana denk geldi. Ramazanı da Türkiye’de geçirmek mutluluk verici olacak bizim için.” dedi.

 

Almanya’dan gelen Kemal Engindeniz ise Bandırma’ya yakınlarının yanına gittiğini belirterek, “Yolda bazı sorunlar yaşasak da sonuçta memleketimize geldik. Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra bütün yorgunluğumuz geçti.” diye konuştu.

 

Almanya’dan ailesiyle yurda gelen Sevim Kara da Türkiye’ye geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

 

Bu arada, bazı gurbetçilerin de ramazanı baba ocağında geçirmek için okullarından ve çalıştıkları işyerlerinden izin alarak tatil sezonundan önce Türkiye’ye geldiği öğrenildi. 

 

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan gurbetçi girişlerinin temmuz ayı başlarında artması bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X