Memur-Sen bütün üyeleriyle meydanlarda

Bursa’da 15 Temmuz gününden itibaren meydanları terk etmeden darbe girişimine tepkisini gösteren Memur-Sen, bütün üyeleriyle birlikte Demokrasi Meydanı’nda toplandı.

Memur-Sen bütün üyeleriyle meydanlarda

Demokrasi Meydanı’nda toplanan Memur-Sen ve Memur-Sen’e bağlı sendikalar, sloganlar atarak darbecilere ateş püskürdü. Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker yaptığı açıklamada, tankların önüne yatarak, gövdesini barikat yaparak darbecilerin püskürtülmesinde büyük bir rol oynayan Türk milleti için ve tüm hain FETÖ’cülerin kamu kurumlarından temizlenmeleri dolayısıyla şükür kurbanı kestiklerini söyledi. Numan Şeker, milletin üzerine kurşun yağdıran asker görünümlü teröristlere geçit vermeyen şehitlerimizi asla unutmayacaklarını belirtti.

Şeker, “Millet iradesine karşı girişilen darbenin hazırlanmasında ve uygulamaya konulması kapsamında bu kişilerin kamu görevlisi olması, kamu yetkisine ve otoritesine yön veren bürokratik makamlarda bulunmasının oluşturacağı risklerin yok edilmesi devletin vatandaşlara yönelik sorumluluklarının başında gelmektedir” diyerek, FETÖ ihanet çetesiyle bağlantılı olan kişilerin açığa alınmasının önemli olduğunu vurguladı.

Şeker, demokrasi şehitlerinin verdiği mücadeleyi kaldığı yerden devam ettirmek için kalkışmanın bütün emareleri ortadan kalkıncaya kadar tüm üyeleriyle meydanlarda olacaklarını söyledi. Şeker, “Her zaman milli iradenin yanında yer alan, milli değerlerimiz doğrultusunda sendikacılık yapan, birlik beraberlik içerisinde geleceğe yürümesi için çaba harcayan, bir milyon üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü Memur-Sen olarak, milletine kurşun sıkan satılık FETÖ’cü hainlerini ve destekçilerini bir kez daha lanetliyor ve milletimize başsağlığı diliyoruz.”

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker’in konuşmasının ardından darbecilerin püskürtülmesi üzerine şükür kurbanı kesildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X