‘Mendilleri hazırlayın hayatımı yazıyorum’

‘Oda Projesi’ adını verdiği akustik serisinin ilk konserini Bursa’da veren Sertab Erener, 25. sanat yılıyla birlikte hayatını yazmaya başladığını ve ortaya çıkan hikayenin kendisinin bile içini acıttığını itiraf etti.

‘Mendilleri hazırlayın hayatımı yazıyorum’

FIRAT TORAMAN

MEĞER NE DRAM YAŞAMIŞIM

Sanat hayatında 25 yılı geride bırakan Sertab Erener, en sevilen şarkılarını klasik müzik enstrümanları eşliğinde akustik olarak seslendirdiği ‘Oda Projesi’ konserlerinin ilkini Merinos AKKM’nde verdi. Bine yakın Bursalının izlediği konserde samimi açıklamalarda da bulunan Erener, abisi Serdar Erener’le evli olan meslektaşı Nil Karaibrahimgil’in önerisi üzerine hayatını yazmaya başladığını söyledi. Sanatçı, ‘Meğer ben nasıl bir dram yaşamışım. Kendi yazdıklarımı okurken içim ezildi. Bence kitabı okumaya başladıktan sonra siz de mendilleri çıkaracaksınız’ dedi. 

ADIMI HALA ÖĞRENEMEDİLER

Kitabında yakın dostu Sezen Aksu’ya da yer verdiğini belirten Sertab Erener, ‘Sezen çok narsisttir, kendini öper, sever’ diye espri yaptı. Öte yandan çeyrek asırlık kariyerinde isminin doğru telfazunun bir türlü öğrenilememesinden yakınan Erener, ’25 yıldır adımı Sertap diye yazanlara ayrıca teşekkür ediyorum. Zamanında Sertap diye konser afişi bile hazırlandı bana…’ dedi. Muhteşem performansıyla büyük beğeni toplayan sanatçı, konserin sonunda seyircinin yoğun tezahüratları üzerine bis yaptı.

Konserinin ilerleyen bölümlerinde yanına salondaki küçük kız çocuklarını çağıran Erener, onlarla birlikte şarkı söyledi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X