Merkel’den işsizlikle mücadele vaadi

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler için start veren Başbakan Angela Merkel, 2025 yılına kadar işsizlikle mücadele edeceğini söyledi.

Merkel’den işsizlikle mücadele vaadi
HABERİ PAYLAŞ

Almanya’da seçimlere haftalar kala seçim çalışmalarına başlayan Başbakan Angela Merkel’in hedefinde işsizliğin düşürülmesi ilk sırayı alıyor. 

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimler için start veren Başbakan Angela Merkel, Dortmunt kentinde bine yakın kişiye hitap etti. Başbakan Merkel, 2025 yılına kadar işsizliğin makul seviyelere düşürülmesi için gayret göstereceklerini ve işsizlikle mücadelenin ilk hedefleri olacağını söyledi. Merkel, işsizlerin sayısını yarı oranında düşürme vaadinde bulundu. 

1,5 aylık seçim çalışmasında 50 ayrı toplantıya katılacak olan Hıristiyan Demokrat Birlik Başbakan adayı Merkel, Alman otomobillerinde görülen emisyon skandallarını da eleştirerek, Sosyal Demokrat Parti SPD’nin Avrupa genelinde elektronik otomobiller için bir kota konması önerisinin kabul edilebilir bir teklif olmadığını ifade etti. 

Almanya’da seçimlere altı hafta kala anketler Başbakan Merkel’in bir miktar puan kaybına rağmen önde gittiğini gösteriyor. Hıristiyan Sosyal Birlik (CDU/CSU) partilerinin oyları yüzde 37-40 bandında, SPD’nin oyu ise yüzde 23-25 bandında yer alıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X