Mesleki eğitimde işbirliği

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, okul-sanayi işbirliğinin sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Mesleki eğitimde işbirliği
HABERİ PAYLAŞ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, ‘‘Öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamını önceliyoruz. Öğrencilerimizin mesleki eğitimlerinin işletme ortamında yapılmasını, üreterek ve kazanarak öğrenmelerini önemsiyoruz. Derneğimiz ve derneğimize bağlı işletmeler, mesleki eğitim için gövdelerini taşın altına koymaya hazır” dedi.

STAJLAR NİTELİK KAZANMALI…

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ise şöyle konuştu:

‘‘Staj çalışmalarının nitelikli hale getirilmesi, döner sermaye kapsamında bizzat öğrencilerimizin elleriyle yapılan üretimin desteklenmesi, mesleki eğitim-sanayi bağının kuvvetlenmesi, mesleki eğitimin doğrudan sektör ihtiyaçlarına yönelik planlanarak uygulanması gerekiyor. Aynı şekilde öğrencilerimizin son sınıfa gelmeden, işletme ortamında, bizzat ‘işin ustaları’ ile tanışarak mesleki eğitimlerini sürdürmeleri de çok çok mühim. Şu an bu modelin başarılı bir uygulamasını gerçekleştiriyoruz ve işbirliği yaptığımız birçok işletme ve çatı kuruluştan bu yönde talepler alıyoruz. Aynı uygulamayı birlikte de hayata geçirmemizin, mesleki eğitim açısından ciddi bir sinerji oluşturacağına inanıyorum. Birlikte yapacağımız çalışmaların şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlar getireceğine inanıyorum.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X