Mesleki eğitimde yol haritası belirleniyor

Bursa Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı. Çalıştayın Bursa mesleki eğitimine ışık tutacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, sanayi kuruluşları, öğretmen ve öğrencilerin oluşturulacak di

Mesleki eğitimde yol haritası belirleniyor

Çalıştayda alınacak kararların Bursa genelinde uygulanacağını belirten Veli Sarıkaya, “AB standartlarına göre yüzde65 olan mesleki eğitim oranı Bursa’da yüzde 67 oldu. 3 oturum halinde planladığımız mesleki eğitim çalıştaylarında mevcut durumumuzu görüp bundan sonra ‘Daha iyi ne yapabiliriz?’ sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Burada alınan kararlar, Bursa mesleki eğitimine ışık tutacak ve yol haritamızı oluşturacak” dedi.

Mesleki eğitimin geleceğine yön vermek açısından sektör analizlerinin yapılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Veli Sarıkaya, “Bursa, ülkemizin önemli sanayi kentlerinden birisidir. Yapılacak sektör analizleriyle mesleki eğitiminin sanayinin ihtiyacı olan alanlara doğru yönlendirilmesi sağlanacaktır. Sektör ile öğrenciler arasında mesafe olduğunu tespit ettik. Sanayi kuruluşlarıyla öğrencilerimizi, oluşturacağımız dijital bir platformda buluşturmak istiyoruz. Böylelikle mesleki eğitimin sektör imkânlarından daha fazla faydalanmasını hedefliyoruz” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X