MESS burs kapsamını genişletti

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 2017-2018 öğretim yılında daha çok öğrenciye daha yüksek tutarda burs verecek.

MESS burs kapsamını genişletti

MESS’ten yapılan açıklamaya göre, üye işyeri çalışanlarının meslek liselerinde eğitim alan çocuklarına verilen karşılıksız bursun koşullarında daha fazla öğrenciyi kapsayacak şekilde değişikliğe gidildi.

Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek (METAD) Projesi kapsamında verilen bursun tutarı da artırıldı. Yeni eğitim yılında meslek liselerinde eğitim gören öğrenciler, bölüm kısıtlaması olmaksızın burs kapsamına alındı. Böylelikle MESS eğitim bursundan faydalanan öğrenci sayısının 4 bini aşması bekleniyor.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında meslek liselerinin 10, 11 ve 12. sınıflarında metal sektörüne yönelik bölümlerde eğitim gören öğrencilere sağlanan burs miktarı yıllık 2 bin 200 liraya çıkarıldı.

Meslek liselerinin 9. sınıflarında okuyan öğrenciler ile metal dışı alanlarını seçen 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine ise yıllık bin 100 lira burs sağlanacak.

Başvurular 10 Kasım 2017 tarihine kadar www.metad.com.tr adresinden yapılacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X