MESS teklifini yüzde 10’a çıkardı

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 200 işletmede 130 bin çalışanı kapsayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi’ndeki zam teklifini yüzde 8’den yüzde 10’a yükseltti.

MESS teklifini yüzde 10’a çıkardı
HABERİ PAYLAŞ

MESS’ten yapılan açıklamada, metal sektöründe devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde çözüm odaklı yaklaşımın sürdürüldüğü ifade edildi. Anlaşma sağlanması hedefiyle MESS’in Eylül 2019’dan itibaren geçerli olacak altı ay için ücret artışı teklifini 10 Ocak’ta dönem enflasyonunun üzerinde bir şekilde yüzde 8’e yükselttiğine vurgu yapılan açıklamada, ‘’Sektörümüz sıra dışı bir dönemden geçiyor. İhracatta, iç satışlarda ve üretimde iki yıl öncesine göre yüzde 50’ye varan düşüşler bulunuyor. İç ve dış pazarlardaki bu koşulların istihdamı ve refahı olumsuz etkilememesi için tüm tarafların adım atması gerekiyor. MESS olarak uzlaşı odaklı yaklaşımımızı koruyoruz ve masada anlaşma sağlamak hedefiyle ücret artışı teklifimizi ikinci kez revize ediyoruz. Dönem enflasyonu yüzde 6 olmasına rağmen ücret artışı teklifimizi yüzde 10’a çıkarıyoruz” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X