Meteoroloji’den Bursa için kar uyarısı

Meteoroloji’nin yaptığı beş günlük değerlendirmeye göre, bugünden itibaren yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı, perşembe gününden itibaren Bursa’da da görülecek.

Meteoroloji’den Bursa için kar uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bayburt, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyıları, Kilis ve Gaziantep çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Akdeniz Bölgesi’nin yüksekleri (Antalya, Mersin, Kahramanmaraş ve Adana’nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) ile Karaman ve Konya çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

 

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 1 ila 3 derece azalarak, mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde yer yer güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile zamanla Doğu Akdeniz’de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 2

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 7

İzmir: Parçalı bulutlu 10

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu 5

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.) 14

Antalya: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.) 12

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Trabzon: Çok bulutlu, hafif yağmurlu 10

Erzurum: Çok bulutlu, kar yağışlı -2

Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu 7

BURSA’DA PERŞEMBEDEN İTİBAREN KAR

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tüm yurt için yaptığı beş günlük değerlendirmede ise bugünden itibaren yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı, perşembe gününden itibaren Bursa’da da görülecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X