Meteorolojiden sıcak hava uyarısı! Bursa kaç derece olacak?

Türkiye’nin güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren gelecek hafta ortasına kadar daha da artması ve mevsim normallerinin 5-7 derece üzerine çıkması bekleniyor. Bursa’da hava sıcaklığının 35-37 dereceleri bulması bekleniyor.

Meteorolojiden sıcak hava uyarısı! Bursa kaç derece olacak?
HABERİ PAYLAŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, Türkiye bir hafta boyunca Basra Alçak Basıncı nedeniyle sıcak havanın etkisinde kalacak. Yurdun kuzeydoğu kesimleri haricinde yağış öngörülmüyor.

Doğu Karadeniz’in iç ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak geçişleri tahmin ediliyor. Diğer yerlerde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

MEVSİM NORMALLERİNİN 5-7 DERECE ÜZERİNE ÇIKACAK

Yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren gelecek hafta ortasına kadar daha da artması ve mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyretmesi öngörülüyor…

BURSA’DA 37 DERECEYİ BULACAK

Bursa’da bir haftalık süreçte yağış beklenmezken, havanın güneşli geçeceği tahmin ediliyor. Bursa’da hava sıcaklığının 35-37 dereceleri bulması bekleniyor.

Bursa Valiliği de sıcaklık uyarısı yaptı…

Bursa’daki hava sıcaklıklarını görmek için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X