Metrekaresi 3 TL`ye sanayi arsası

Bosna Hersek`ten gelen heyet, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası`nı (İTSO) ziyaret etti. İnegöllü işadamlarını ülkelerine yatırım yapmaya çağıran heyet, sanayi arsasının metrekare fiyatının 3 lira olduğunu bildirdi.

Metrekaresi 3 TL`ye sanayi arsası
SADULLAH ORGAN
 
Türkiye ile Bosna Hersek arasında ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla Türkiye’ye gelen heyet, mobilyanın başkenti ve çok sayıda Balkan kökenli nüfusu barındıran İnegöl’e de geldi.
 
Bosna Hersek Orta Bosna Kantonu Ekonomi Bakanı Sedzad Milanoviç, Gornji Vokuf-Uskoplje Belediye Başkanı Sead Causevic ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren 10 kişilik işadamından oluşan heyet İTSO’yu ziyaret etti.
 
Oda Başkanı Metin Anıl ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlanan heyet adına konuşan Sedzad Milanoviç, İnegöllü işadamlarını, Gornji Vokuf bölgesinde oluşturulan sanayi bölgesine yatırım yapmaya çağırdı.
 
EN AZ BİN METRE ŞARTI
 
10 hektarlık araziden oluşan, elektrik ve su gibi altyapı hizmetleri tamamlanan bölgeye yatırımcı aradıklarını ifade eden Bakan Milanoviç, en az bin metrekarelik alana yatırım yapılması ve en az 5 kişinin istihdam edilmesi koşuluyla yatırımcılara metrekaresi 3 liradan arsa verebileceklerini bildirdi.
 
YERİNDE İNCELEYECEĞİZ
 
İTSO Başkanı Metin Anıl, en kısa sürede Bosna Hersek’e bir iş gezisi düzenleyeceklerini ifade ederek, ”Yatırım imkânlarını yerinde inceleyeceğiz” dedi.
 
Konuk heyete İnegöl’ün ekonomik ve sosyal yapısı hakkında bilgi veren Anıl, sanayi ve tarım kenti olan İnegöl’ün nüfus açısından kozmopolit bir yapıya sahip olduğunu vurguladı. Anıl, İnegöl’ün sadece yurt içinden değil yurtdışından da göç alan bir yerleşim yeri olduğunu, çok sayıda Boşnak ve Arnavut nüfusun ilçede yaşadığını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X