Metruk bina büyük gürültüyle göçtü

Bursa’da 3 yıl önce yangın sonucu terk edilen binanın su tesisatı madde bağımlıları tarafından kırıldı. Akan suyun toprak altına sızması sonucu yumuşayan toprak kayarak yol ortasına indi. Bir arabanın hasar gördüğü olayda vatandaşlar polis ekipleri tarafı

Metruk bina büyük gürültüyle göçtü

Merkez Osmangazi İlçesi Demirkapı Mahallesi Yayla Sokak’ta üç yıl önce yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen ahşap bina, madde bağımlılarının mekanı haline geldi. Binaya ait su tesisatı madde bağımlıları tarafından kırıldı. Akan suyun sızması sonucu yumuşayan toprak saat 23.00 sıralarında büyük gürültüyle yol ortasına akmaya başladı. Binanın beton bölümleri park halindeki bir aracın üzerine düşerek hasar verdi. Çevredekilerin büyük korkuya kapıldığı olayda diğer binaların çökme tehlikesi üzerine çevredeki binalarda bulunanlar polisler tarafından tahliye edildi. Sevk edilen itfaiye ekipleri patlatılan su borusuna tıpa takarak suyun kesilmesini sağladı. Toprak kayması sırasında yoldan geçen bir kişi olay anını cep telefonuyla görüntüledi.

Mahalle sakinleri bölgede çok sayıda metruk bina olduğunu ve bunların madde bağımlıları tarafından mesken olarak kullanıldığını, şikayetçi olmalarına rağmen her hangi bir önlem alınmadığını savundu. Polis ekipleri soruşturma başlattı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X