Metruk binalar yıkılıyor

Karacabey Belediyesi, ilçe içerisinde bulunan çeşitli metruk binaların yıkım çalışmalarına başladı. 

Metruk binalar yıkılıyor
HABERİ PAYLAŞ

İlçenin çeşitli noktalarında kullanılmayan ve yıkılmak üzere olduğu için de tehlike arz eden binaların, yer sahipleri ile diyaloğa geçilerek yıkımları gerçekleştiriliyor. Yıkılma riskleri ile insanların can güvenliğini tehdit eden binalar, ayrıca madde kullanıcıları ve benzeri zararlı alışkanlıklara da fırsat veriyor. Tedirgin olan vatandaşlar, Karacabey Belediyesi’nin 4 yıldır uyguladığı etkin program sayesinde, metruk binalarla ilgili rahat nefes aldı. 
Belediye ekipleri, 4 yıldır ilçede gerçekleştirdiği yıkımlarla vatandaşları tehdit eden olumsuz yönleri ortadan kaldırırken, diğer taraftan da buraları yeni otopark alanları şeklinde düzenleyerek ilçe trafiğine nefes aldırıyor. 

BU AY 24 BİNA YIKILACAK

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açılmada, “Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana, ilçenin önemli sorunlarından biri olan trafik ve otopark üzerine yoğunlaştık. Bunun sonucunda ise çözüm amaçlı kamulaştırmalar ile yeni park alanları oluşturduk. Ancak metruk binaların vatandaşlarımıza sorun teşkil etmesi nedeniyle attığımız adımlar da bu planlamalarımıza olumlu bir katma değer oldu. Böylece hem vatandaşlarımızı olumsuzluklardan kurtarıyoruz hem de yeni otopark alanları oluşturmuş oluyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce mayıs ayı içerisinde 24 binanın yıkımı planlanırken, dün itibariyle de yıkım çalışmalarına başlandı. Amacımız, her yönüyle vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir kent inşa etmek” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X