Mevlana’ya güzellik katacak

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi, en prestijli projelerinden biri olan Mevlana-Ulus Kentsel Dönüşüm alanına park kazandırıyor.

Mevlana’ya güzellik katacak

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmalarını hızla sürdüren Yıldırım Belediyesi, modern ve güvenli konutların yanı sıra bir yandan da sosyal yaşam alanlarını ilçeye kazandırıyor. 

Mevlana-Ulus mahallelerinde yaşayan vatandaşlara daha sağlıklı, nitelikli, güvenli ve standartları yüksek bir yaşam sunmak için inşaatların sürdüğü bölgeye 3 bin 362 metrekarelik bir park inşa ediliyor. Bölgede inşası süren modern ve güvenli binaları sosyal alanlarla destekleyeceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Fiziki dönüşümü gerçekleştirdiğimiz Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm alanına ayrıca yapacağımız parkla vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarının da standartlarının yükselmesine katkı sağlayacağız” dedi.

YAŞAM KALİTESİNE KATKI SAĞLAYACAK

Yeni Yıldırım hedefine emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı daha yaşanabilir, geleceğin yaşanabilir şehri yapmak adına  gece gündüz çalışıyoruz. İlçemizde devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli amacımız o bölgede yaşayan insanlarımızın gönül rızasıyla yeni, modern ve güvenli binalarda yaşamasını sağlamak. Bunu yaparken de ilçemizde fiziki dönüşümü sosyal dönüşümle tamamlıyoruz. Tüm projelerimizde olduğu gibi bu bölgemizde de insanlarımızın yaşam kalitesini artırma bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuştu. 

Bölgeye kazandırılacak park hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “İnşası devam eden ve şu anda yüzde 65’lik seviyeye gelen parkımız 3 bin 362 metrekarelik alanda yer alacak. Yeşil alanı fazla yürüyüş yollarının yer alacağı park, Mevlana-Ulus’a artı değer katacak” şeklinde görüşlerini belirtti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X