Mgc’den Türk’e Ziyaret

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk’ü ziyaret etti. MGC Yönetim Kurulu, Akdeniz Belediye…

Mgc’den Türk’e Ziyaret
HABERİ PAYLAŞ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk’ü ziyaret etti. MGC Yönetim Kurulu, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı M. Fazıl Türk’ü makamında ziyaret etti. Ziyarete MGC adına Başkan Ahmet Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Turgay Demirtaş, Kaya Tepe, Fatih Şahin, Mehmet Dip Selvi ve Deniz Kara katıldı. Ziyarette ilk olarak söz alan MGC Başkanı Ahmet Ünal, Cemiyetin yeni dönemde yaptığı çalışmalardan söz etti. Türk’ün eski Mersin evlerine olan tutkusunu bildiklerini dile getiren Ünal, “Bu tarihi mekanların onarımı ve gelecek kuşaklara aktarılması için nasıl bir çaba içerisinde olduğunuzu yakından takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi biz de yaklaşık 5 aydır eski Mersin evlerinden birini Mersin Gazeteciler Cemiyeti olarak tanzim ediyoruz. Eski Mersin evlerinin yaşatılması için bir kamuoyu oluşturma çabası içerisindeyiz. Bu mekanda her şeyden evvel çok güzel bir akademi kurduk. Buradaki birimlere Mersinli duayen gazetecilerin isimlerini verdik. Kurtuluş Savaşı’nda İzmir’de düşmana ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin’in ismini verdik. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Akademi’de gazeteciliğin 5N-1K ilkesini gençlerin yaşayarak öğrenmelerini sağlayacağız” diye konuştu. Gazetecinin tehdit eden, şantaj yapan insan olmadığının da altını çizen Ünal, “Gazeteci kimsesizlerin kimsesidir. Bu anlamda eğitim başta olmak üzere bu konuda etkili bir mücadele vermeyi biz yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte tavizsiz bir biçimde sürdüreceğiz. Donanımını tamamlamadan, kendi mesleki inşasını gerçekleştirmeden, eğitilmeden başarı mümkün değildir. Sizlerin de desteğiyle MGC yeni binasında çok güzel projelere imza atacaktır” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türk de MGC yönetiminin son dönemde yaptığı başarılı çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade etti. Çalışmalarından ve projelerinden ötürü MGC yönetimine teşekkür eden Türk, “Gerçekten kentimizde gazetecilik ve gazeteciler açısından son derece olumlu gelişmeler yaşanıyor. Gazeteciler, toplumun da şehrin de yararına olanı ortaya çıkaran, toplumu bilgilendiren ve aydınlatan insanlardır. Ancak şu anda ülkemizde bilgi veren herkesi susturmaya çalışan bir anlayış var. Gazetecinin aktardığı bilgi yanlış da olabilir, taraflı da olabilir. Ama bu durumda siz de karşı görüşünüzü ortaya koyarsınız. Sizin görüşlerinize katılmayan, muhalefet edenleri susturmaya çalışmak kabul edilemez. Unutmayalım ki adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Kişilerin de toplumların da birbirlerinin görüş ve düşüncelerine tahammül etmeleri gerekir. Aksi durumda geleceğimiz nokta bugün Orta Doğu’da yaşananlardan farklı olmayacaktır” şeklinde konuştu. MGC Basın Merkezinin tüm kente hayırlı olmasını dileyen Türk, “Bu tür kamu yararı gözeten kurumlara gerekli tüm desteği sağlamaya devam edeceğiz. Ben tekrar yeni merkezinizin ve içerisindeki akademi ve atölyelerin mesleğinize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X