MHP 1 il ve 2 ilçe teşkilatını daha kapattı

MHP Genel Merkezi, Çanakkale İl, Çanakkale Merkez ve Çorum Merkez İlçe teşkilatlarını yeni teşkilatlar kuruluncaya kadar kapattı.

MHP 1 il ve 2 ilçe teşkilatını daha kapattı
HABERİ PAYLAŞ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, partisinin Çanakkale il, Çanakkale Merkez ve Çorum Merkez İlçe teşkilatlarının, yeni teşkilat kuruluncaya kadar MHP Başkanlık Divanınca kapatıldığını bildirdi.

 

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu teşkilatların parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanınca tüzüğün 34. maddesine göre kapatıldığını belirtti. 

 

Çetin, yeni teşkilat kuruluncaya kadar alınan kapatma kararının, il başkanlıklarına ve valiliklere bildirildiğini kaydetti. 

 

Tüzüklerinin ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemlerinin de devam ettiğini bildiren Çetin, kesin kararın verilmesinin ardından kamuoyunun bilgilendirileceğini ifade etti.

 

MHP, 19 Şubat’ta Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis il, Aksaray Merkez ilçeyi, 20 Şubat’ta İstanbul Fatih İlçe Başkanlığını ve 22 Şubat’ta da Elazığ, Bayburt, Samsun, Çorum, Tekirdağ, Kırklareli, Gümüşhane, Tokat il teşkilatları ile Elazığ, Bayburt, Gümüşhane Merkez İlçe teşkilatlarını kapatmıştı.

 

Böylece parti son bir haftada toplam 13 il ve 7 ilçe teşkilatını kapatmış oldu.

 

‘Teşkilatlarda yeni yönetimler oluşturuldu’

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, kapatılan il ve merkez ilçe teşkilatlarında oluşturulan yeni yönetimlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

Çetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden MYK ve Başkanlık Divanı tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nin Çorum il Kurucu Yönetim Kurulu Mehmet Akif Aras başkanlığı altında, Çanakkale il Kurucu Yönetim Kurulu Hakan Pınar başkanlığı altında, Çorum Merkez ilçe Kurucu Yönetim Kurulu Ertuğrul Onan başkanlığı altında, Çanakkale Merkez ilçe Kurucu Yönetim Kurulu Mesut Ergin başkanlığı altında tüzüğümüzün 34. maddesi uyarınca yeni yönetimler oluşturulmuştur. Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X