MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun sözleriyle ilgili, “Din ve inançlar üzerinden yeni istismar kanalları açmak kimse…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun sözleriyle ilgili, “Din ve inançlar üzerinden yeni istismar kanalları açmak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir” dedi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabı üzerinden MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nun “Deniz Baykal’ı seçseydik bize dinsiz bir partinin adayını seçtiniz diyeceklerdi” yönündeki sözlerine ilişkin açıklama yaptı. “Ramazan’ın başında rahmet pınarından içtik, ortasında mağfiret köprüsünden geçtik, sonunda azaptan kurtuluşun inşallah hazzını yaşayacağız” diyen Bahçeli, “İhlas ve imanlı kalplerle, hayır ve halis niyetli diyaloglarla saflarımızı enli omuzlarla sımsıkı örülmüş canlı birer hisara dönüştürmeliyiz. Umutlu olmaktan yorulmamalıyız. Mutluluğu ve huzuru aramaktan, istikrar ve güvenliği ısrarla istemekten çekinmemeliyiz. Mehmet Akif’in tasvir ettiği çok defa ümitsizliğin pençesinde kıvranan Köse İmam’dan çok, Hocazade’nin azim ve kararlılığını örnek almalıyız. Bu mübarek günlerde hoşgörüye, teenniye, olgunluğa, müşfik ve muhabbet dolu söz ve temaslara her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı. İfrat ve tefritten kaçınmanın herkesin vazifesi olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti: “Din ve inançlar üzerinden yeni istismar kanalları açmak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir. Kasten çarpıtılan cümleleri fitne santrali gibi kullanmak da şirretliktir. Herkes ağzından çıkan sözlerin nereye gideceğini iyi ölçmeli, iyi tartmalıdır. Söze hakim olunmazsa tutsak düşülmesi mukadderdir. Bu akşam da Yusuf Has Hacip’in şu düşündürücü ve ibretlik sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum: ’Eğer ki iki dünya diler isen, ilacı iyiliktir, yapar isen. Eğer iyilik bulmak diler ise özün, yürü iyilik yap, bırak gerisini sözün.’ ’Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile; kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile olur.’ Balasagunlu Yusuf böyle diyor.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X