MHP yönetiminden kurultayla ilgili ilk açıklama

MHP’de kurultay tartışmaları sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurmaylarını topladı. Kurultaya ilişkin konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, “Hukuksuz, gayrimeşru, art niyetli” dedi.

MHP yönetiminden kurultayla ilgili ilk açıklama

Muhalifler kurultayan yapılacağı otelin önünde polis barikatıyla karşılaştı. 4 Genel Başkan adayı ortak bilidiri yayımladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise parti Genel Merkezi’nde kurmaylarıyla toplantı yaptı. Kurulta tartışmasına ilişkin ilk açıklamayı ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal’dan yaptı. Habertük TV’nin yayınıa katılan Mehmet Günal, muhalif isimlerin toplanmasını gayrimeşru, hukuksuz, ARTniyetli olarak yorumladı. Günal, “Burada amaç kongre yapmak değil, gerilim yaratmak ve ayrışma oluşturmak. Bu olumsuz kararlara rağmen bu zorlanıyorsa bunların da artniyetli oldukları ortaya çıkmış oluyor” dedi. Günal, toplanmanın kanunsuz olduğunu belirterek şunları söyledi:

 

“Bu toplanmanın kanunsuz olduğunu söylemiştik. Ülkücü tabanı karıştırmamalarını söylemiştik. İyi niyet yok ki böyle bir toplantı düzenleniyor. Bunların yaptıklarından dolayı üzgünüz. Orada arkadaşlarımız rencide ediliyor. Sanki bir toplantı var da arkadaşlarımız orada toplanmış gibi. Orada toplanmayı artniyetli buluyoruz. İmza toplamak meşrudur, kongrede isteyebilirler ancak bu kararı verecek hukuk organlarıdır. Bu şartları zorlamak artniyetli olduklarını göstermektedir. Bu çok da hoş bir şey değil. Bütün kararlara rağmen insanları oraya çağırmanın takdirisi sizlere bırakıyorum.”

 

Günal sözlerini şöyle sürdürdü: “Farklı bir anlam çıkarmanın gereği yok. Kongre olacakmış gibi arkadaşlarımızı oraya çağırmanın anlamı yok. Bunun arkadaşlarımızı provoke anlamına geliyor. Yargıtay’ın kararını beklemeleri gerekirdi. Gerilimin unsuru olmanın bizim sözlerimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Burada amaç kongre yapmak değil, gerilim yaratmak ve ayrışma oluşturmak. Bu olumsuz kararlara rağmen bu zorlanıyorsa bunların da artniyetli oldukları ortaya çıkmış oluyor.”

“Türkiye’de paralel yapı diye Moda tutturulmuş. Türkiye üzerine o kadar Oyun oynayan güçler var. Mesele şu an bu değil” diyen Mehmet Günal, “Mesele bunların hukuk içinde tartışılması. MYK olarak da, mahkeme olarak da kabul edilmedi bu. Gayrimeşru yollara başvuruluyor. Arkadaşlarımızın değişim taleplerini gayrimeşru bulmuyoruz. Bu gerilimden sonra mahkemenin kararını beklemeleri gerekir. Ülkücülerin sağduyusuna güveniyorum, değişim talepleri olabilir ancak bunu organize edenlerin amaçları ortaya çıkmış durumdadır.”

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X