MHP’den stratejik hedefler…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, MHP Genel Sekreteri olarak 10. yılını dolduran Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’la yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

MHP’den stratejik hedefler…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, MHP Genel Sekreteri olarak 10. yılını dolduran Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’la yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Önce… 18 Mart’taki kurultayda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Merkez Yönetim Kurulu listesinin ikinci sırasına yazıldı, sonra yeniden MHP Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

MHP Genel Sekreteri olarak onuncu yılını dolduran MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’la kurultayı konuştuk.

Tespiti şu:

“Sayın Genel Başkanımız Türkiye’nin temel meseleleri ve gündemdeki konularla ilgili her biri ufkumuzu açan, Türkiye’nin geleceğine dair önemli işaretler ortaya koyan değerlendirmeler yaptı.”

Sonra da, MHP’nin 5 Stratejik Hedefi’ni sıraladı:

Bir…

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkmak, bu sistemin ilke, kural ve kurumlarıyla yaşamasına hizmet etmek.”

İki…

“Yeni yönetim sisteminin ruhuna ve dokusuna uygun sivil, geniş katılımlı bir anayasayla tahkim ve takviye edilmesi.”

Üç…

“Çalışan, üreten, ruh kökümüzden beslenen manevi moral değerlerimizle eklemlenen yeni yerli ve milli ekonomik sistemin ihyası ve inşası.”

Dört…

“Terörle amansız mücadeleye son terörist, son kanlı silahıyla ele geçirilene dek destek vermek, Türk milletini şiddet ve dehşet sarmalından çıkarmak. Neye mal olursa olsun, mutlaka netice almak.”

Bu noktada, Bahçeli’nin değerlendirmesini aktardı:

“Türkiye Türkiye’den büyüktür, Türk dünyası dünyadan büyüktür.”

Beş…

“Milli güvenliğimiz komşu ülkelerin sınırlarının değişimiyle, diplomatik araçlara göre güç kazanıp kaybetmelerinden etkileniyor. Hem ülkemizde, hem küresel ve bölgesel zeminde diyalog, barış, huzur, sükunet ve istikrar.”

Şu mesajı verdi:

“MHP olarak yeni oluşan yönetim kadrolarımızla 2023’e giden yolda bu stratejik hedeflere ulaşmak adına gecemizi gündüzümüze katacağız. Allah mahcup etmesin.”

Şunu da ekledi:

“İnşallah milletimizin daha huzurlu, daha mutlu, daha güvenli, daha rahat şartlarda hayatını idame ettireceği günlere hep birlikte ulaşacağız.”


“Pandemiden kurultaya misafir davet edemedik”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, kurultay yaklaşımını şöyle aktardı:

“Genel Başkanımız pandemiye başından beri özen gösterdi ve teşkilat mensuplarının da kurallara uymaları için irade ortaya koydu.”

Salonun durumunu da açıkladı:

“Çok arzu etmemize rağmen misafir kabul edemedik. Delegelerimiz, delege olmayan ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.”

 

Büyükataman’dan ‘görev’ yorumu: Genel Başkanımızın teveccühü

Dile kolay… Bir siyasi partide 10 yıl Genel Sekreter olarak görev yapmak kolay değil. MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman bunu başardı.

Anımsattığımızda şunu söyledi:

“Elimizden geldiği ölçüde, emanet edilen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz.”

Sözleri mütevazı:

“Sayın Genel Başkanımızın takdir ve tensipleriyle bu kurultayda da Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildik, diğer arkadaşlarımız gibi. Ardından Başkanlık Divanı görevlendirmesinde bu dönem de Genel Sekreterlik sorumluluğunu Sayın Genel Başkanımız uygun gördüler.”

Teşekkür etti:

“Allah razı olsun, kendilerinin takdir ve teveccühlerine layık olmaya gayret sarf ediyoruz, bugüne kadar olduğu gibi.”

Şunu da ekledi:

“Hem hareketimize katkı sunmak, hem Genel Başkanımızın takdirlerine layık olmak için samimi gayret içindeyiz.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X