Millet Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi

Yıldırım Belediyesi, sağlık alanında da Yıldırımlılar için örnek bir projeyi ilçeye kazandırıyor. Millet Mahallesi’nde yapımı süren aile sağlığı merkezi bölge halkına sağlık konusunda önemli imkanlar sunacak.

Millet Mahallesi’ne Aile Sağlığı Merkezi
HABERİ PAYLAŞ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yapımı hızla devam eden aile sağlığı merkezimiz Millet mahallemize artı değer katacak. Modern binamızda vereceğimiz sağlık hizmetlerimizle vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracağız” dedi.

Yıldırım Belediyesi tarafından inşası süren Millet Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Millet Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğümüz aile sağlığı merkezimiz 614 metrekarede hizmet verecek. Binanın içerisinde 10 adet muayene odası, 2 adet gebe izlem ve aile planlama odası, 2 adet aşı ve bebek çocuk izleme odası, 2 adet tıbbi müdahale odası, 2 adet emzirme odası yer alacak” diye konuştu.

Merkez de ayrıca laboratuvarın yanı sıra engelliler için hasta muayene odası olacağını da açıklayan Başkan Edebali, “Gencinden yaşlısına, çocuğundan engellisine kadar tüm vatandaşlarımız sağlık merkezimizden yararlanabilecek. Her bir ayrıntısını titizlikle çalışarak modern bir binada bölge halkımıza en iyi imkanları sunacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X