Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘başlıyoruz’ deyip duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk twitter hesabından önemli bir açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’de görevlendirilen yabancı uyruklu öğretmenlerin Türkçe yeterliklerinin ölçülmesi için sınav düzenleme hazırlıklarına başladıklarını belirterek, çalışmayı öncelikle Fransa’dan görevlendirilecek öğretmenlerin Türkçe okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin değerlendirilmesi amacıyla yürüteceklerini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ‘başlıyoruz’ deyip duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  Türkiye’de görevlendirilen yabancı uyruklu öğretmenlerin Türkçe yeterliklerinin  ölçülmesi için sınav düzenleme hazırlıklarına başladıklarını belirterek,  çalışmayı öncelikle Fransa’dan görevlendirilecek öğretmenlerin Türkçe okuma,  yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin değerlendirilmesi amacıyla  yürüteceklerini bildirdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Her aşamasında heyecan duyduğum çalışmaların başında geliyor 4 dil becerimizin ölçümü: Türkçe okuma, yazma, konuşma ve dinleme. Bu yıl 81 ilde 400 e-Sınav merkezinde ALTE standartlarına ulaşacağız. Başarıda iki yıllık mesai var. Emek verenlere şükranla…” dedi.

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başlıyoruz deyip duyurdu

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X